Inwestowanie w rozwój fizyczny to dobrze ulokowany kapitał. Spółka PGE GiEK od lat angażuje się w lokalne inicjatywy popularyzujące sport, w szczególności wśród młodszych mieszkańców terenów, na których prowadzimy naszą działalność. W ten sposób umożliwiamy rozwijanie swoich pasji i sportowych talentów – podkreśla Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Dzięki sponsoringowi PGE GiEK, LKS Jaśnica będzie mógł jeszcze lepiej działać na rzecz integracji lokalnej społeczności wokół idei sportu. Dzięki dodatkowym funduszom Klub będzie zachęcał młodzież do udziału w treningach drużyny, zapewniał odpowiedni poziom szkoleniowo-treningowy oraz możliwość udziału w zewnętrznych rozgrywkach sportowych. W planach jest także organizacja turniejów piłkarskich. Klub posiada liczne grono kibiców z Opolna-Zdroju i całej gminy a z jego obiektów sportowych korzystają nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli mieszkańcy Opolna-Zdroju.

Kopalnia Turów jest dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności. Równolegle z naszą działalnością podstawową, jaką jest wydobycie węgla brunatnego, chcemy angażować się w inicjatywy społeczne służące okolicznym mieszkańcom. Wsparcie Klubu Sportowego „Jaśnica” z Opolna-Zdroju, który działa w bezpośrednim sąsiedztwie Kopalni Turów, było dla nas ważnym przedsięwzięciem sprzyjającym integracji i rozpowszechnianiu pięknej idei sportu – mówi Sławomir Wochna, dyrektor PGE GiEK, oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

Drużyna Jaśnicy to jedyny sportowy symbol Opolna-Zdroju. Mieszkańcy z chęcią chodzą na mecze i kibicują sportowcom, mając sposobność uczestnictwa w sportowym święcie. LKS Jaśnica skupia około 30 czynnych zawodników, trenowanych przez licencjonowanego trenera z uprawieniami UEFA B. Treningi odbywają się 2-3 razy w tygodniu, ze wzmożoną częstotliwością w okresach przygotowawczych, tj. lipiec-sierpień oraz luty-marzec.

Ludowy Klub Sportowy „Jaśnica” z Opolna-Zdroju został założony w 1964 roku. Po rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2015/2016 klub został wycofany z rywalizacji sportowej. Po pięciu latach klub został reaktywowany, wpisany do Ewidencji Stowarzyszeń Kultury Fizycznej Powiatu Zgorzeleckiego i wznowił swoją działalność sportową rozpoczynając rywalizację w jeleniogórskiej B klasie (Klasa B 2020/2021, grupa: Jelenia Góra IV). W pierwszym sezonie drużyna zajęła 2. miejsce i awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 2021/2022 LKS Jaśnica była rewelacją rozgrywek i jako beniaminek zajęła 2. miejsce w A klasie (Klasa A 2021/2022, grupa: Jelenia Góra III).

Tylko w tym roku spółka PGE GiEK wsparła już kilkadziesiąt projektów sportowych. W ramach umów sponsoringowych pomoc finansową otrzymały kluby sportowe, w tym m.in. GKS Bełchatów, EKS Skra Bełchatów, ROW Rybnik, Gwardia Opole czy Klub Sportowy Świt Skolwin Szczecin. W 2022 r. spółka aktywnie wspiera inicjatywy lokalne popularyzujące sport wśród mieszkańców w regionach, w których prowadzi swoją działalność biznesową, przeznaczając na ten cel blisko 3 mln złotych.

klub-jasnica-zawodnicy.jpg
foto-z-meczu.jpg
foto-z-meczu_2.jpg
kwbturow_site