PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna we współpracy z Nadleśnictwami Bełchatów, Gryfino, Opole i Pieńsk, a także uczniami Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Herberta z Bełchatowa, Szkoły Podstawowej nr 3 z Gryfina, Szkoły Podstawowej nr 26 z Opola i Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary z Bogatyni, przy wsparciu Fundacji PGE, realizuje kolejną edycję „Lasów pełnych energii”. Podczas wszystkich akcji w 4 województwach planujemy posadzić prawie 20 tys. drzew, wśród których znajdą się świerki, sosny, buki, wiązy oraz brzozy. Akcje sadzenia drzew połączone są z ogniskami i pieczeniem kiełbasek, konkursami plastycznym oraz lekcjami o ekologii. Sadzenie lasu, realizowane w ramach akcji „Lasy pełne energii”, jest inicjatywą wspierającą budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Podczas wspólnej pracy uczniowie mogą poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie i funkcjonowaniu Lasów Państwowych.

 

lasy-pelne-energii-turow.jpg

Coroczną akcją sadzenia młodych drzew organizowaną w całej Grupie Kapitałowej PGE świętujemy Światowy Dzień Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Dzięki inicjatywie „Lasy pełne energii” realizujemy działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) oraz zrównoważonego rozwoju, zmniejszając tym samym swój wpływ na środowisko. Wspieranie postaw ekologicznych i zwiększanie świadomości proekologicznej to jedne z naszych najważniejszych priorytetów – powiedział Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Spółka PGE GiEK z akcją „Lasy pełne energii” wystartowała 29 marca w okolicy Bełchatowa, kiedy to prawie pięćdziesięcioosobowa reprezentacja uczniów bełchatowskiego „Herberta” zasadziła wraz ze swoimi opiekunami i organizatorami akcji z PGE GiEK, ponad 10 tysięcy młodych drzewek. Przez kolejne lata wchodzący w życie młodzi ludzie z dumą będą przyglądać się jak rosną „ich” sosny i brzozy. Tydzień później swoje docelowe miejsce wzrostu znalazło 4 tysiące sadzonek sosny. Tym razem odbyło się to głównie rękami uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Bełchatowa. 2 kwietnia, w lesie koło Zawady (woj. opolskie) grupa 37 uczniów szóstej i siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 26 im. Książąt Opolskich w Opolu posadziła tysiąc świerków. Kolejne „leśne wypady” już w sobotę 13 kwietnia – tym razem sadzić drzewa będą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Gryfinie.

 

lasy-pelne-energii-turow-1.jpg

W tym roku wszystkie kluczowe spółki Grupy PGE planują pomagać leśnikom w odbudowie lasów, realizując przy tym 13. i 17. cel zrównoważonego rozwoju (SDG) – działaniaw dziedzinie klimatu oraz partnerstwo na rzecz celów. Sadzenie nowych lasów jest szczególnie ważne wobec pogorszającej się w ostatnich latach jakości powietrza związanej z tzw. niską emisją, odpowiedzialności za przyszłe pokolenia i stan środowiska naturalnego. Dodatkowo akcja wspiera edukację i świadomość ekologiczną oraz kształtuje postawy ekologiczne wszystkich uczestników akcji.

Do tej pory w ramach akcji „Lasy pełne energii” Grupa Kapitałowa PGE posadziła ok. pół miliona młodych drzew. Ponadto, w toku rekultywacji terenów pogórniczych, na terenie Kopalni Bełchatów i Kopalni Turów posadzono łącznie (do końca 2018 roku) około 46,5 miliona drzew i krzewów.

 

kwbturow_site