2015_tornistry_pge

Ponad 100 tornistrów trafiło do uczniów z gmin Gubin i Brody w ramach akcji „Energetyczny Tornister”. Ufundowane przez PGE wyprawki szkolne trafiły do dzieci najbardziej potrzebujących takiego wsparcia.

21 sierpnia br. w Urzędzie Gminy Brody uroczyście wręczono tornistry oraz szkolne wyprawki 52 dzieciom, które w tym roku po raz pierwszy zasiądą w szkolnych ławkach. Wśród obdarowanych byli także uczniowie drugich klas. Dzieci w plecakach znalazły zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę oraz słodkie niespodzianki. Na plecakach widniały motywy z ulubionych bajek Kraina Lodu, Little Pony, Dzwoneczek, Star Wars oraz sportowy znaczek Real Madrid. To wspaniały prezent od PGE Polskiej Grupy Energetycznej, która od kilku lat pomaga uczniom z rodzin potrzebujących wsparcia.

- Za kilka dni rozpoczynacie naukę, dlatego przygotowaliśmy dla Was tornistry, a w nich przybory szkolne - mówił Sławomir Pawlak, przedstawiciel PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Turów. - Życzę wam samych szóstek w szkole - dodaje.

Dzień wcześniej, 20 sierpnia br., przedstawiciele PGE i Ośrodka Pomocy Społecznej w Gubinie osobiście wręczyli 54 tornistry dzieciom z rozległej Gminy Gubin. Trasa wiodła od domu do domu przez wszystkie miejscowości, w których mieszkały potrzebujące rodziny. Akcja spotkała się z wielką wdzięcznością i radością. Nie obyło się bez łez w oczach dzieci, które od dawna marzyły choćby o piórniku czy kredkach.

„Energetyczny tornister” to akcja charytatywna organizowana od 13 lat przez PGE Dystrybucja. W tym roku  akcja nabrała charakteru ogólnopolskiego. Do programu włączyła się  Fundacja PGE – Energia z Serca oraz spółki PGE GiEK S.A. oraz PGE EJ 1. Dzięki wspólnej akcji PGE łącznie 3500 dzieci z województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego otrzymają zarówno plecaki, jak i m.in.  zeszyty, bloki rysunkowe, kolorowy papier do wycinania, kompletnie wyposażone piórniki, kredki, mazaki, farby, plastelinę, klej, nożyczki oraz słodkie niespodzianki.

Przy organizacji akcji, PGE GiEK S.A. współpracuje z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy, które pomagają nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin.

kwbturow_site