• PGE GiEK motywuje i nagradza zdolnych uczniów

  01.07.2024

  Kilkudziesięciu tegorocznych stypendystów klas patronackich PGE, które funkcjonują w szkołach branżowych i technicznych w powiatach bełchatowskim i zgorzeleckim, otrzymało od Jacka Kaczorowskiego, Prezesa Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna gratulacje za dobre wyniki w nauce. 

  Więcej
 • Kopalnia Turów zakończyła budowę wału ziemnego

  27.06.2024

  Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, zakończyła budowę krajobrazowego, ziemnego wału przy czeskiej granicy. Inwestycja została zrealizowana w ramach realizacji umowy, która w 2022 r. zakończyła polsko-czeski spór wokół dalszej działalności turoszowskiej kopalni. Na wale posadzonych zostało ponad 14 000 młodych drzew i krzewów.

  Więcej
 • PGE GiEK rozmawia z Czechami i Niemcami na temat transformacji energetycznej

  13.06.2024

  Przedstawiciele strony polskiej, czeskiej i niemieckiej spotkali się w czeskim Libercu, gdzie dyskutowali o przyszłości terenów górniczych, znajdujących się w regionie trójstyku granicy polsko-czesko-niemieckiej. Spotkanie odbyło się w ramach konferencji „Sprawiedliwa Transformacja Trójziemia”, zorganizowanej przez Kraj Liberecki.

  Więcej
 • Jacek Kaczorowski prezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

  13.06.2024

  Jacek Kaczorowski, Prezes Zarządu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, zrzeszającego największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce.

  Więcej
 • PGE GiEK S.A. zaskarżyła wyrok WSA w sprawie Turowa

  29.05.2024

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., do której należy Kompleks Energetyczny Turów, złożyła skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który zapadł 13 marca 2024 r. w sprawie Kopalni Turów. Oznacza to, że sprawa będzie rozpoznawana przez Naczelny Sąd Administracyjny.

  Więcej
 • Kopalnia Turów rozpoczęła nasadzenia roślinności na wale ziemnym

  26.04.2024

  Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, zakończyła formowanie ziemnego wału wybudowanego w ramach realizacji umowy, która w 2022 r. zakończyła polsko-czeski spór wokół dalszej działalności turoszowskiej kopalni. Na wale rozpoczęto już nasadzenia roślinności. Docelowo posadzonych zostanie tu ponad 14 000 młodych drzew i krzewów. Turoszowska kopalnia z należytą starannością realizuje zapisy międzyrządowej umowy.

  Więcej
 • Pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów wraz z młodzieżą posprzątali las w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

  22.04.2024

  Tuż przed przypadającym na 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi, pracownicy Kopalni i Elektrowni Turów, należących do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, po raz kolejny posprzątali jeden z okolicznych lasów. Akcja, do której zostało zaproszonych także blisko 100 uczniów z lokalnych szkół średnich, odbyła się w ramach cyklicznego projektu Grupy PGE pn. „Lasy pełne Energii”. Podczas sprzątania zebrano w sumie ponad pół tony zalegających w lesie śmieci.

  Więcej
 • Prezes PGE Dariusz Marzec: Kompleks w Turowie będzie działał tak długo, jak będzie to potrzebne

  25.03.2024

  Dariusz Marzec, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, 25 marca br. spotkał się z pracownikami Kopalni i Elektrowni Turów. Tematem spotkania, które odbyło się w Bogatyni na terenie energetycznego kompleksu, było podkreślenie jego wagi dla polskiej energetyki, zapewnienie o kontynuacji jego działalności oraz poinformowanie o dalszych krokach, które zostaną podjęte po uchyleniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji środowiskowej turoszowskiej kopalni. Prezes PGE zapewnił załogę, że Kopalnia i Elektrownia Turów będą dalej bezpiecznie pracować, a pracownicy nie muszą martwić się o swoje miejsca pracy. 

  Więcej
 • Kopalnia Turów ogranicza wpływ na środowisko i nadal będzie działać

  13.03.2024

  W środę 13 marca 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał orzeczenie ws. decyzji środowiskowej Kopalni Turów. Jak wskazał sąd, nie oznacza ono wstrzymania działalności turoszowskiego kompleksu energetycznego, który nadal będzie dostarczał energię elektryczną do krajowego systemu elektroenergetycznego. PGE GiEK czeka na pisemne uzasadnienie wyroku i analizuje dalsze kroki w tej sprawie.

  Więcej
 • Skuteczna realizacja decyzji środowiskowej przez Kopalnię Turów (EN, CZ, DE)

  20.02.2024

  Więcej

Nasze oddziały

kwbturow_site