Kopalnia Turów Filarem Polskiej Gospodarki 2013

PGE Górnictwo i Energetyka konwencjonalna S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki 2013”, znajdując się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinia.

Przedsiębiorstwo wyróżnione jako Filar Polskiej Gospodarki cechuje się stabilnością i znaczącym udziałem w rozwoju regionu. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że docenili je przedstawiciele władz samorządowych z województwa dolnośląskiego – prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starostowie powiatów. W ich oczach Kopalnia Turów została uznana za lidera województwa i wzór do naśladowania. To już drugie takie wyróżnienie dla KWB Turów.

KWB Turów w województwie dolnośląskim zajęła 2 miejsce. Oddział doceniono za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości, a jednocześnie za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. W uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 23.05.2014 r. w Warszawie wziął udział Cezary Bujak dyrektor KWB Turów.

 

 

 

Laureat plebiscytu Filary Polskiej Gospodarki 2010

W dniu 18 stycznia 2011 roku we Wrocławiu odbyła się gala Filarów Polskiej Gospodarki z Dolnego Śląska. W rankingu „dolnośląskich dziesięciu wspaniałych”, Kopalnia Węgla Brunatnego Turów zajęła wysoką – czwartą pozycję, uzyskując najwyższą punktację z zakresu istotnego pracodawcy w regionie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Brązowy Sponsor

Wrzesień 2010 rok – Brązowy Sponsor na IX Krajowym Zjeździe Górnictwa Odkrywkowego w Krakowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EKOLAURY dla Kopalni Turów

W czerwcu 2010 roku Kopalnia Turów otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Polskiej Izby Ekologii w kategorii „Rekultywacja terenów zdegradowanych”. Wcześniej dwukrotnie w 2004 i 2007 roku była w tej kategorii wyróżniana. Nagroda została przyznana za zrekultywowanie zwałowiska zewnętrznego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • W czerwcu 2004 roku, w Teatrze im. St. Wyspiańskiego w Katowicach odbyła się uroczysta Gala z okazji rozstrzygnięcia VI edycji konkursu o „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii”. W konkursie w kategorii: Gospodarka Odpadami i Rekultywacja Terenów Zdegradowanych wzięła również nasza Kopalnia, która zgłosiła do udziału w konkursie przedsięwzięcie pod nazwą: „Rekultywacja zwałowiska zewnętrznego”, za które otrzymała wyróżnienie.
  • W wyniku naszego udziału w konkursie o Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 18.06.2004 r. KWB Turów uzyskała wyróżnienie w kategorii: „Gospodarka odpadami, rekultywacja terenów” za realizację zadania pn. „Rekultywacja terenów zdegradowanych”. 
  • Laureaci Teleinfo 100 – najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwa w Polsce w 2004 roku. Sektor gospodarki: Przemysł wydobywczy, paliwowy, handel paliwami – Laureat 2004 (pierwsze miejsce). 
  • Laureaci Teleinfo 100 – najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwa w Polsce w 2003 roku. Sektor gospodarki: Przemysł wydobywczy, paliwowy, handel paliwami – Wyróżnienie 2003 (Kopalnia znalazła się wśród trzech firm wyróżnionych). 
  • Laureaci Teleinfo 100 – najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwa w Polsce w 2002 roku. Sektor gospodarki: Przemysł wydobywczy, paliwowy, handel paliwami – drugie miejsce.